معماری و شهر سازی

کاشی کاری در فتوشاپ کاشی کاری در فتوشاپکاشی کاری در فتوشاپکاشی کاری در فتوشاپکاشی کاری در فتوشاپ کاشی کاری در فتوشاپرر

banner
جستجوگر پیشرفتهکاشی کاری در فتوشاپویرایش تصاویر تنها کاری نیست که در فتوشاپ می‌توان انجام داد. در ترکیب یک ذهن خلاق و فتوشاپ می‌توان طرح‌های جدید بسیار جالبی به وجود آورد. در این مطلب می‌خواهیم ایجاد یک کاغذ دیواری را که حاصل تکرار کاشی مانند یک طرح در پس زمینه است یاد گرفته و پس‌زمینه‌های دلخواه خود را ایجاد کنیم.

مراحلی که به این منظور باید طی کنیم عبارتند از:

کاشی‌کاری در فتوشاپ

1ـ ایجاد یک سند جدید: معمولا اولین کار در فتوشاپ ایجاد یک سند جدید متناسب با ابعاد پروژه مورد نظر است. در این طرح نیز ما باید سندی متناسب با ابعاد مورد نظر خود ایجاد کنیم، پس به این منظور از منوی File گزینه New را انتخاب می‌کنیم تا کادر محاوره‌ای ایجاد یک سند جدید گشوده شود.

اندازه سند بسته به اندازه کاشی مورد نظر که می‌خواهیم با تکرار آن طرح را به وجود آوریم بستگی دارد؛ هرچه این اندازه بزرگ‌تر باشد تعداد تکرار کمتر و هرچه این اندازه کوچک‌تر باشد تعداد تکرار بیشتر خواهد بود. در این تمرین ما اندازه 100 در 100 پیکسل و رزولوشن 72 را انتخاب کرده و حالت پس‌زمینه را نیز Transparent انتخاب می‌کنیم تا سند جدید بدون پس‌زمینه و به‌صورت شفاف ظاهر شود.

 

با کلیک روی دکمه OK سند جدید باز خواهد شد که البته اندازه آن در حالت معمولی بسیار کوچک است پس با کلیدهای ترکیبی Ctrl+Space و کلیک ماوس یا انتخاب ابزار Zoom آن را چند برابر بزرگ‌تر می‌کنیم تا براحتی بتوانیم روی آن کار کنیم.

 

2ـ اضافه‌کردن خطوط راهنما: چون در این پروژه پیدا‌ کردن مرکز سند بسیار مهم است ابتدا مرکز سند را به کمک ترسیم خطوط راهنما پیدا می‌کنیم. برای ترسیم خطوط راهنما دو روش وجود دارد که راحت‌ترین روش فعال‌کردن خط‌کش‌ها و درگ‌کردن روی آنهاست. برای ظاهر‌کردن خط‌کش‌ها می‌توانیم دکمه‌های Ctrl+R از صفحه‌کلید را فشار دهیم. پس از ظاهر‌کردن خط کش‌ها با کلیک روی آنها و درگ ماوس به داخل فضای کاری خطوط راهنما ترسیم می‌شود. با نزدیک‌کردن ماوس به مرکز افقی یا عمودی محیط کاری، ماوس به وسط محیط کاری پرش می‌کند (البته در صورتی که حالت Snap در پنجره View فعال باشد) که در این حالت با رها‌کردن ماوس خط کمکی مورد نظر ترسیم می‌شود. هم در جهت افق و هم در جهت عمود باید خط کمکی در مرکز محیط کاری ترسیم کنیم تا مرکز سند که محل تلاقی این دو خط است، ظاهر شود.

حال دیگر نیازی به خط‌کش‌ها نداشته و با فشار دوباره Ctrl+R آنها را ناپدید می‌کنیم.

کاشی‌کاری در فتوشاپ

3ـ اقدام به ترسیم شکل مورد نظر: برای ایجاد یک شکل دلخواه می‌توانیم از شکل‌های آماده فتوشاپ استفاده کنیم. برای دسترسی به این اشکال روی ابزار Rectangle راست کلیک کرده و ابزار  Custom Shape Tool را انتخاب می‌کنیم.

 

4ـ ایجاد یک شکل توپر: ابزار انتخاب شده به‌سه‌روش شکل را ترسیم می‌کند که البته فعلا نیازی به بررسی تفاوت‌ها و ویژگی‌های این سه حالت یعنی Vector Shape, Path و Pixel based shape نیست. در این مرحله سومین حالت یعنی ‌ Pixel-based shape را انتخاب می‌کنیم تا شکل توپر را به کمک آن ایجاد کنیم.

 

 

5ـ انتخاب شکل مناسب: پس از انتخاب حالت مورد نظر برای انتخاب شکل مناسب مقابل گزینه Shape کلیک کرده و از بین اشکال موجود، شکل دلخواه خود را انتخاب می‌کنیم. در صورت نیاز با کلیک در شکل کوچک سمت راست و بالای پنجره باز شده و انتخاب گزینه All و تائید کادر باز شده می‌توانیم به اشکال بسیار زیادی دسترسی داشته و از بین آنها شکل مورد نظر خود را انتخاب کنیم. پس از انتخاب شکل دلخواه با زدن Enter از صفحه‌کلید، کادر مربوط بسته شده و می‌توانیم نسبت به ترسیم شکل مورد نظر اقدام کنیم.

کاشی‌کاری در فتوشاپ

6ـ ترسیم شکل در محیط کاری: پس از انتخاب شکل مورد نظر، رنگ دلخواه خود را از بخش Color Picker انتخاب کرده و با انتقال ماوس به مرکز سند و کلیک و سپس درگ ماوس شکل را ترسیم می‌کنیم. با فشار دکمه‌های Shift+Alt پس از کلیک ماوس و هنگام درگ‌کردن می‌توانیم ضمن حفظ تناسب ابعاد شکل (Shift) رشد شکل را از مرکز (Alt) ایجاد کنیم. هنگامی که شکل مورد نظر به ابعاد دلخواه رسید ابتدا درگ ماوس و سپس دکمه‌های صفحه کلید را رها می‌کنیم، در این مرحله باید دقت کنیم که حتما مرکز شکل ترسیم شده روی محل برخورد خطوط راهنما قرار گیرد.

 

7ـ خاموش‌کردن خطوط راهنما: در این مرحله دیگر نیازی به خطوط راهنما نداشته و می‌توانیم با زدن دکمه‌های ;+Ctrl از صفحه کلید، آنها را مخفی‌کنیم.

 پس از ایجاد پس‌زمینه مورد نظر می‌توانیم به کمک تکنیک‌های موجود رنگ دلخواهی را به کاغذ دیواری خود اعمال کرده و از آن در کارهای خود استفاده کنیم

8ـ ایجاد کپی از شکل ترسیم شده: برای خارج‌کردن کاشی از حالت ساده یک کپی از شکل ترسیم شده ایجاد کرده و آن را به چهار قسمت تقسیم کرده و در چهار گوشه محیط کاری قرار می‌دهیم. برای ایجاد کپی می‌توانیم هم از کلیدهای ترکیبی Ctrl+J از صفحه کلید و هم انتخاب گزینه Layer Via Copy از منوی Layer‌/‌New اقدام کنیم.

 

9ـ انتقال شکل به کناره‌ها: در این مرحله باید شکل کپی شده به چهار بخش تقسیم شده و هر ربع آن در یک گوشه از محیط کاری قرار گیرد. به منظور سهولت انجام این کار می‌توانیم از فیلتر Offset که در بخش Other منوی فیلتر قرار دارد استفاده کرده و فاصل افقی و عمودی آن را روی 50 تنظیم می‌کنیم. در این قسمت باید دقت شود که گزینه Warp Around حتما انتخاب شده باشد تا حالت دلخواه ما ایجاد شود.

 

10ـ ایجاد کاشی سازنده کاغذ دیواری: در این مرحله یک کاشی از کاغذ دیواری مورد نظر ما ایجاد شده است. برای ذخیره‌سازی آن برای استفاده‌های بعدی کافی است از منوی Edit بخش Define Pattern را انتخاب کنیم و در کادر باز شده با تعریف یک نام برای کاشی خود آن را ذخیره کنیم.

کاشی‌کاری در فتوشاپ

11ـ ایجاد کاغذ دیواری از کاشی ذخیره شده: پس از ذخیره‌سازی کاشی یک فایل جدید در اندازه دلخواه (مثلا 800 در 600) ایجاد کرده و برای اعمال کاشی ایجاد شده ابتدا در پانل لایه‌ها روی لایه اصلی دوبار کلیک می‌کنیم تا قفل لایه باز شود و سپس از منوی لایه‌ها گزینه Layer Style و سپس Pattern Overlay را انتخاب می‌کنیم. با فراخوانی این فرمان در پنجره باز شده مقابل شکل وسط کلیک کرده و از میان کاشی‌های موجود کاشی ذخیره شده خود را انتخاب می‌کنیم.

 

12 ـ تغییر ابعاد: برای تغییر ابعاد کاغذ دیواری ایجاد شده می‌توانیم در پنجره باز شده گزینه Scale را تغییر دهیم تا کاغذ دیواری به اندازه دلخواه ما برسد.

پس از ایجاد پس‌زمینه مورد نظر می‌توانیم به کمک تکنیک‌های موجود رنگ دلخواهی را به کاغذ دیواری خود اعمال کرده و از آن در کارهای خود استفاده کنیم. در صورت نیاز می‌توانیم لایه جدید ایجاد کرده و Pattern ذخیره شده را به کمک ابزار سطل‌رنگ با انتخاب حالت Pattern اعمال کنیم تا در لایه ایجاد شده شکل به‌صورت شفاف و بدون حاشیه سفید رنگ اعمال شود.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 599
:: ارسال شده در: آرشیو کل , رایانه و اینترنت ,
:: مطالب مرتبط: پست ویژه , دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ PDF دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ – کتاب نویفرت (Neufert) یکی از مراجع , چگونه از هک شدن سیستم جلوگیری کنیم؟ , آشنایی با رشته معماری داخلی به اعتقاد بعضی ها معماری مادر همه هنرهاست که تعاریف مختلفی از آن ارائه , نکاتی برای انتخاب رشته معماری!!! , شاخه های مختلف معماری کارشناسی ارشد معماری به 4بخش تقسیم میشه که هرکدوم از این بخشا خودشون دارای گر , مهندس معماری معرفی شغل، محیط کار، فعالیت های شغلی، شرح وظایف و ... مهندسی معماری برای شما است، اگر ... , معرفی رشته معماری , دانلود کنید: تصاویر پس زمینه ویندوز 10 با کیفیت 4K و Full HD , دستورات اتوکد همراه با مخفف آن , زیر گنبد کبود؛ تصاویری زیبا از سقف بناهای تاریخی ایران , فهرست موضوعات - علم و فن آوری - معماری و عمران , سخن اول.... مصالح دنیای خاص خود را دارند. با چگونگی قرار دادن آنها در کنار یکدیگر و نیز علائمی که از ط , محاسبه شیب زمین و شیب رمپ در این آموزش تصمیم دارم که نحوه محاسبه شیب زمین یا شیب رمپ را براتون توضیح , ورود به سیستم دانشگاه پیام نور https://reg.pnu.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm برای دانشجویان عزیز دسترسی آسان لین , عکس های باور نکردنی از قبل و بعد ارایش مجموعه : آرایش صورت و زیبایی عکس های باور نکردنی از قبل و بعد , چگونه یک مرد ایرانی از هیچی به یک میلیاردر تبدیل شد مجموعه : مطالب جالب و خواندنی چگونه یک مرد ایرا , تصاویر زیبای هیئت‌ های قدیمی عزاداری , جملات و تصاویر عاشقانه ✔جـــــــــای دلـــــــم خـــــالـــــی✔ سَر بِہ زیر وُ ساڪِت وُ بـ ے בَس , گلایـه کارو از خـدا و جـواب سهراب سپـهری ...!!! ( تیکه از کتاب کفر نامه کارو) ******** ابتدا گلایه : خدایا کف ,
نویسنده
نویسنده : ali tavakkoli
تاریخ : [جمعه 30 مرداد 1394 ] [ 16:57]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 928
کل نظرات کل نظرات : 6
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 5
تعداد اعضا تعداد اعضا : 47

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 289
باردید دیروز باردید دیروز : 267
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 7
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 6
بازدید هفته بازدید هفته : 1,717
بازدید ماه بازدید ماه : 11,189
بازدید سال بازدید سال : 124,246
بازدید کلی بازدید کلی : 515,259

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.237.71.23
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir