معماری و شهر سازی

فاز 2 دستگاه پله با عرض سلام و احترام خدمت هموطنان و همکاران عزیز و با عرض پوزش از شما عزیزان بدلیل 3 ماه دیر کرد در به روز شدن وبلاگ ، به امید خدا از این ماه

banner
جستجوگر پیشرفتهفاز 2 دستگاه پله

با عرض سلام و احترام خدمت هموطنان و همکاران عزیز و با عرض پوزش از شما عزیزان بدلیل 3 ماه دیر کرد در به روز شدن وبلاگ ، به امید خدا از این ماه تمام تلاش خود را برای متناوب کردن مطالب و نظم دادن به زمان ارائه آنها می نمائیم .

در این مدت ایمیل های زیادی دریافت کرده ام که درخواستهایی مبنی بر نقشه ها و دتایل های خاصی بوده است که سعی میکنم به نوبت تمام دتایل های درخواستی را در مطا لب آتی ، به وبلاگ اضافه کنیم .

برای امروز فاز دو دستگاه پله برایتان را آماده کرده ام و همینطور فایل CAD  آنها را هم برای DOWNLOAD  گذاشته ام .

مواردی که در فاز دو پله باید رعایت کرد بترتیب زیر می باشد :

1-     کدهای ارتفاعی ( ارتفاع کف پله ها ، اندازه گذاری ، رقوم ارتفاعی سازه)

2-     هماهنگی بین سازه و معماری

3-     برش مناسب و درست از پله

4-     ارتباط درست اجزاء تشکیل دهنده دستگاه پله با هم ( کف پله ، پیشانی ، سازه و زیر سازی ، سقف کاذب )

5-     اتصالات فنی و قابل اجرا ( اتصالات سازه با معماری و کف سازی و زیر سازی زمین و زیر سازی سقف

 

در ادامه موارد بالا را به ترتیب توضیح خواهم داد :

1-     کدهای ارتفاعی : شامل ارتفاع از کف فونداسیون تا کف طبقات و چک کردن این کدها با کدهای ارتفاعی معماری که بسیار مهم می باشد ، بسیار دیده شده که در زمان فاز دو کردن یک پروژه به این شکل که کدهای ارتفاعی سازه با معماری هماهنگ نبوده برخورده ایم و یکی از مهمترین مزیتهای فاز دو معماری ترکیب نقشه های معماری ، سازه و تاسیسات می باشد .

2-     برش مناسب و درست از پله : معمولاً برش از پله باید بصورتی باشد که از یک مسیر رفت یا برگشت برش و از یک طرف نما و شکل پله مشخص و از یک طرف هم اجزاء و دتایل پله مشخص شود .

3-     ارتباط درست اجزاء پله با هم : این ارتباط شامل ترکیب عضو سازه با سفت کاری و نازک کاری که شامل کف سازی و استفاده در پله می باشد . ترکیب همگی این اجزاء با هم تماماً بستگی به نوع مصالح مورد نظر و پله استفاده شده دارد .

4-     اتصالات و دتایل های درست و مناسب : قبل از دادن هر دتایل بسته به جنس و نوع مصالح از طرز اتصال آن نوع خاص از مصالح و اجزاء اطمینان پیدا کنید که در ادامه و اجرا با مشکل مواجه نشوید ، مثال : اتصال نرده محافظ با کف پله .

بعد از بیان نکات مهم در فاز دو دستگاه پله نوبت به مراحل فاز دو یک پله فاز یک می باشد :

برای شروع فاز دو دستگاه پله در اولین مرحله از درست بودن فاز یک دستگاه پله هم از نظر رقوم ارتفاعی و هم نقشه کشی اطمینان حاصل کنید ، بعد از انجام این کار در دومین مرحله احتیاج به اجزاء سازه ( تیر ، ستون ، سازه پله ، تیرچه و بلوک ، سقف سازه و ....) داریم که این اجزاء را از نقشه های سازه بیرون می آوریم برای اینکار دقیقاً خط برش معماری که از پله می گذرد را روی پلان سازه انتقال می دهیم تمامی فونداسیون ، تیرهای اصلی و فرعی و ستونها باید از روی شماره و کد بندی خاص خودشان باید در برش معماری آورده شوند و به هیچ عنوان از یک نوع تیر یا ستون با یک اندازه خاص مگر در مواقعی که طراح سازه اینطور طراحی کرده استفاده نکنید .

مرحله سوم ، نوبت به کف سازی و زیر سازی از کف ساختمان تا کف طبقات می باشد که همگی بستگی به جنس مصالح مورد نظر دارد ، مثال : اگر در کف طبقات ساختمان سنگ کار شده باشد در زیر آن ملات ماسه سیمان ، بتن کف سازی و سقف سازه را خواهیم داشت .

در مرحله چهارم نوبت به اجزاء و مصالح مورد نظر در دیوارها می باشد ، دیوارهای داخلی یا خارجی ساختمان براساس باربر یا غیر بار بر بودنشان از نظر جنس و نوع مصالح سازه ای سفت کاری متفاوت هستند ولی از نظر نازک کاری روی این نوع دیوارها در اجرا فرق چندانی با هم ندارند مگر در جزئیات خاص با کار بریهای خاصی که عمومیت ندارند .

توجه داشته باشید که امروزه از دیوار های پیش ساخته در صنعت ساختمان استفاده های روز افزونی می شود و شکل ها ، نوع ها ، با کاربریهای متفاوت به بازار عرضه شده اند ، مثال : تایلهای گچی ، دیوارهای کناف ، بتنی و .. بصورت پیش ساخته هستند و برای اجرای هر کدام از این نوع مصالح باید به جزئیات اجرائی این نوع مصالح که از طرف شرکت سازنده ارائه شده است رجوع کنید .

در ادامه فاز دو دستگاه پله نوبت به جزئیات دستگاه پله می رسد که این نوع جزئیات هم باز بسته به نوع مصالح مصرفی متفاوت است ولی موردی که حائز اهمیت می باشد اتصال سنگ کف پله با سنگ پیشانی و چفت شدن این دو سنگ ( در پله هایی با روکش سنگ ) با هم است زیر این سنگ از ملات ماسه سیمان و بتن کف سازی و استفاده از آجر یا بتن برای ارتفاع پله یا همان دست انداز استفاده می شود و یا اگر احتیاج به عایق داشته باشیم در زیر سنگ ملات ماسه سیمان ، سیمان لیسه ای عایق رطوبتی و باز سیمان لیسه ای بتن کف سازی و اجزاء سازه ای نیاز خواهیم داشت .

بعد از جزئیات زیر سازی دستگاه پله نوبت به نرده پله می رسد ، نرده های پله از جنس های متفاوت و با اجرای متفاوت تری موجود می باشد ، نرده هایی از جنس ، فلز ، آلومینیوم ، چوب ، استیل و یا بصورت ترکیبی هم استفاده می کنند ولی تفتوت نرده های فلزی با سایر مصالح به قیمت پائین و استحکام بالای آنها می باشد ولی شایان ذکر است که نرده های پیش ساخته با کیفیت بالا هم در بازار عرضه شده است ولی در اینجا برای نصب نرده فلزی که عمومیت بیشتری نسبت به بقیه دارد به 2 روش انجام می پذیرد :

1 – اتصال نرده فلزی با رول بولت از پایه به کف پله که قبلاً سوراخ شده است .

2 -  اتصال نرده  به بدنه پله که پایه این نوع نرده بصورت L   شکل است و این نرده را به داخل بدنه پله و تا اتصال به میلگرد در صورت بتنی بودن پله یا اتصال به تیر آهن در صورت فلزی بودن سازه پله خواهند برد .

مر حله بعدی هم hatch  زدن مصالح طبق استاندارد و با مقیاس مناسب و اندازه گذاری ارتفاعی تمامی جزئیات اقدام می نمائیم و در پایان هم به معرفی مصالح مورد استفاده در دستگاه پله می پردازیم .

فراموش نشود که چک کردن کل کار بعد از اتمام فاز 2 از لزومات اصلی یک تحویل پروژه با حداقل اشتباهات است .

برای اتمام آموزش عکس ها و تعدادی فایل AUTO CAD  برای درک هرچه بیشتر فاز دو دستگاه پله گذاشته ام .

* حتماً از نظرات ارزشمند شما عزیزان در جهت پیش برد هدفمان استفاده خواهیم کرد


DOWNLOAD FILE AutoCAD

 

DOWNLOAD FILE AUTOCAD

 

DOWNLOAD FILE AUTOCAD

 

*چند عدد از نمونه دستگاه پله های دیگر...

DOWNLOAD FILE AUTOCAD

 

 

DOWNLOAD FILE AUTOCAD

 

 

 

DOWNLOAD FILE AUTOCAD

 

DOWNLOAD FILE AUTOCAD

* برای بهتر شدن کیفیت عکس ها آنها را درون کامپیوتر زخیره کنید .


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 566
:: ارسال شده در: آرشیو کل , معماری و شهر سازی ,
:: مطالب مرتبط: پست ویژه , دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ PDF دانلود رایگان کتاب نویفرت ۲۰۱۴ – کتاب نویفرت (Neufert) یکی از مراجع , چگونه از هک شدن سیستم جلوگیری کنیم؟ , آشنایی با رشته معماری داخلی به اعتقاد بعضی ها معماری مادر همه هنرهاست که تعاریف مختلفی از آن ارائه , نکاتی برای انتخاب رشته معماری!!! , شاخه های مختلف معماری کارشناسی ارشد معماری به 4بخش تقسیم میشه که هرکدوم از این بخشا خودشون دارای گر , مهندس معماری معرفی شغل، محیط کار، فعالیت های شغلی، شرح وظایف و ... مهندسی معماری برای شما است، اگر ... , معرفی رشته معماری , دانلود کنید: تصاویر پس زمینه ویندوز 10 با کیفیت 4K و Full HD , دستورات اتوکد همراه با مخفف آن , زیر گنبد کبود؛ تصاویری زیبا از سقف بناهای تاریخی ایران , فهرست موضوعات - علم و فن آوری - معماری و عمران , سخن اول.... مصالح دنیای خاص خود را دارند. با چگونگی قرار دادن آنها در کنار یکدیگر و نیز علائمی که از ط , محاسبه شیب زمین و شیب رمپ در این آموزش تصمیم دارم که نحوه محاسبه شیب زمین یا شیب رمپ را براتون توضیح , ورود به سیستم دانشگاه پیام نور https://reg.pnu.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm برای دانشجویان عزیز دسترسی آسان لین , عکس های باور نکردنی از قبل و بعد ارایش مجموعه : آرایش صورت و زیبایی عکس های باور نکردنی از قبل و بعد , چگونه یک مرد ایرانی از هیچی به یک میلیاردر تبدیل شد مجموعه : مطالب جالب و خواندنی چگونه یک مرد ایرا , تصاویر زیبای هیئت‌ های قدیمی عزاداری , جملات و تصاویر عاشقانه ✔جـــــــــای دلـــــــم خـــــالـــــی✔ سَر بِہ زیر وُ ساڪِت وُ بـ ے בَس , گلایـه کارو از خـدا و جـواب سهراب سپـهری ...!!! ( تیکه از کتاب کفر نامه کارو) ******** ابتدا گلایه : خدایا کف ,
:: برچسب‌ها: فاز 2 دستگاه پله با عرض سلام و احترام خدمت هموطنان و همکاران عزیز و با عرض پوزش از شما عزیزان بدلیل 3 ماه دیر کرد ,
نویسنده
نویسنده : ali tavakkoli
تاریخ : [دوشنبه 30 شهريور 1394 ] [ 20:6]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 928
کل نظرات کل نظرات : 6
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 47

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 26
باردید دیروز باردید دیروز : 95
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 2
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 4
بازدید هفته بازدید هفته : 605
بازدید ماه بازدید ماه : 6,841
بازدید سال بازدید سال : 132,997
بازدید کلی بازدید کلی : 524,010

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.237.254.197
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir